Пожежостійкість пінопласту


Полістирольний пінопласт має високу пожежостійкість. Температура самозаймання пінополістиролу 491 ° С. Це в 2,1 рази вище, ніж температура займання паперу (+ 230 ° С), і в 1,8 рази вище, ніж у деревини (+260 ° С). Незважаючи на те що пінополістирольні плити, як і багато інших будівельних матеріалів, схильні до горіння, менше з тим, горіння вони не підтримують і за відсутності вогню затухають протягом 4 секунд. Іншими словами, горіння пінополістирольних плит можливе лише у відкритому полум'ї, і після видалення пінопласту з вогню горіння припиняється. Кількість енергії, що виділяється при горінні пінополістирольних плит, в 7-8 разів менше енергії, що виділяється при горінні деревини (відповідно 1000 МДж/м3 проти 7000-8000 МДж/м3). Тому у випадку пожежі палаючий пінопласт набагато менше підвищує температуру, ніж, наприклад, якщо горить дерево чи ПВХ вікно. Кількість енергії, що виділяється полістирольних пінопластом при горінні будівлі, становить менше 5% (за деякими даними - 2%) від інших речовин об'єкта, схильних до горіння. Крім того, існують пінополістирольні плити, збагачені антипіренами, т.зв. «Самозатухаючі» пінопласти, широко застосовуються в будівництві. Вогнестійкість (горючість) пінополістирольних плит визначається не тільки їх фізико-хімічними властивостями, а й «сусідами». Мова йде про комбінації з іншими будівельними матеріалами, а також про наявність необхідних захисних шарів. При дотриманні правил протипожежної безпеки полістирольний пінопласт менш небезпечний, ніж інші широко розповсюджені будівельні матеріали.
При роботі в умовах підвищених температур значення максимально допустимої температури залежить від тривалості температурного впливу і від механічного навантаження на пінопласт.
Державний пожежний нагляд не заперечує проти застосування як середнього шару для виробництва сендвіч-панелей пінополістирольних плит типу ПСБ-С марок: 15, 25, 35, 50 (з антипіреном).